Atleticko - parkourový trénink 29.11.

Body ze schůze 29.11.

 • Pochvala za týmové občerstvení během zápasů a turnajů.
 • Rozdané dvě sady dresů - v červnu budeme vybírat zpět pro mladší kategorii.
 • Atletický trenér (2x do měsíce) - platba z týmového účtu. Podle docházky bude v případě zbytku a potřeby na konci sezóny individuálně vráceno. Jeden trénink cca 20- 30,- Kč.  
 • Od nového roku dobrovolné tréninky v hale - pátky.
 • Po domluvě nabídka konzultací s trenéry - hodnocení a doporučení.
 • Trenér Ondra zašle emailem informace o dobrovolném turnaji v Německu
 • Níže dva nejdůležitější body

Pravidla na 33. ZŠ

 • Před i po tréninku chodit okolo umělé trávy - nechodit na hřiště. Platí i během jiných akcí. Na hřišti pouze děti a trenéři. 
 • Děti se převlékají v šatně, ne doma -> chodit včas na  sraz
 • Po tréninku se sprchovat
 • Rodiče nechodí do šatny a ani se nezdržují v prostoru šaten

-> rozvoj samostatnosti dětí a základní návyky (ke sportu sprcha a převlékání patří)

 • V případě pozdního příchodu, omluva přímo od dětí
 • Na TJ do tělocvičen s sebou vždy míč velikosti 1 a švihadlo.

Tréninky, zápasy (Pavel Vacek)

 1. ROLE HRÁČE - všechny akce jsou o dětech. Mysleme na to, že jim je teprve 7-8 let! Momentální úroveň odpovídá ročníku U8.
 2. ROLE TRENÉRA - organizátor, motivátor, rádce.
 3. ROLE RODIČE - divák, pozorovatel (podpořit, zatleskat). Nekoučovat, neradit během utkání. Potlačit "své" ambice". Být trpělivý a nemít příliš vysoké nároky -> může dojít k otrávení dítěte. Hodnocení výkonu v autě při cestě domů "carkoučing" - spíše než výčitky a rady forma rozhovoru o individuálním i týmovém výkonu v souladu s naší filosofií. 

-> TAHEJME ZA JEDEN PROVAZ


V nejbližší době je potřeba:

 • nahlásit počty kalendářů + přinést peníze (1 ks = 100,- Kč) 
 • zaplatit příspěvky za podzimní část
 • poslat 300 ,- Kč na týmový účet č. 115- 516 525 0297/0100 (Atletické TJ)
 • nahlásit počet obědů na poslední týmovou akci 17.12. v Horažďovicích.

VŠEM MOC DĚKUJEME ZA POZORNOST, POCHOPENÍ A VĚŘÍME, ŽE SE SE VŠEMI SEJDEME NA POSEZENÍ V PÁTEK 15.12. V KLUBOVCE OD 19:00.

přidáno 29.11.2017

Zavádění 23.11.

Pro představu vkládáme slibované video, jak vypadal náš sobotní fotbálek alias LIGA MISTRŮ. K vidění bylo vidět hodně fotbalových věcí a hlavně obrovská radost a zápal do hry, které si s trenéry ceníme nejvíce. Natáčel jsem jen chviličku a i během té, se našlo pár hezkých momentů...

přidáno 22.11.2017

Prodloužený víkend v U8

PÁTEK

V pátek ráno jsme se skoro s polovinou mančaftu sešli v příbramské hale a odstartovali tak "halovou" sezónu. Průběh turnaje komentuje šéftrenér přípravek Pavel Vacek.

"Jako "noc a den", tak by se dal charakterizovat průběh pátečního turnaje z pohledu trenérů. Po prospaném úvodu se kluci postupně rozehráli k výkonům, které snesly přísná měřítka. Bohužel závěr turnaje vypadal podobně jako začátek. Škoda, protože turnaj ukázal, že se můžeme měřit i s předními týmy naší věkové kategorie. Pokud by kluci dokázali proměnit více z celé řady brankových příležitostí, mohl být celkový dojem ještě lepší. Vůbec důraz před oběma brankami, přepínání mezi útočnou a obrannou fází hry a hra bez míče, to byly největší slabiny našeho výkonu. Jinak ale kluci předvedli, že fotbal hrát umí, v situacích 1-1 patřili k nejlepším, ve hře se objevovaly i zajímavé kombinační akce."

Samozřejmě chtějme vyhrávat, učme kluky ať chtějí vyhrávat, ale nestavme výsledek nad individuální výkony a samotný prožitek kluků. Nenechme se ani my, a hlavně hráči, otrávit nevyhranými zápasy, kde kluci makali a dělali všechno proto, aby i s nepříznivým výsledkem něco udělali. Bohužel v pátečním turnaji takových zápasů byla pouze polovina. V zápasech např. se Slávií nebo Sedlčany tento "zápal" do hry chyběl. Ne pouze hrát s míčem, ale chuť chtít vybojovat každý míč,  chtít pomoci ostatním hráčům dobrou nabídkou jsou věci, které by se měly objevovat v každém tréninku a zápase. Na nedostatcích v následujících týdnech zapracujeme a věříme, že dojde ke zlepšení ,které se projeví třeba už další sobotu a neděli v Praze. 

SOBOTA

Již v 8:30 jsme v hale na ZCU odstartovali "dvou hodinový fotbalový maraton". Celou halu jsme rozdělili na třetiny, aby bylo více hřišť a každý mohl celou dobu hrát. První necelá hodinka sloužila k volné hře s malým a poté velkým míčem. Nutno podotknout, že trenéři v průběhu celé akce sloužili pouze jako organizátoři a dozor. Sami kluci si byli schopní bez problému řídit svá utkání.

V druhé půlce jsme zahájili 1. ročník LIGY MISTRŮ U8. K vidění byli krásné vyrovnané zápasy kde se objevovalo plno krásných kliček, gólů i přihrávek. Mnohdy o vítězi rozhodoval rozdíl pouhé branky. Tímto gratulujeme prvnímu vítězi plzeňskému Bayernu Mnichov ve složení Filip Fleissig, Kuba Kovařík, Jarda Kovařík Junior a Péťa Říha. Nic méně za přístup a individuální výkony si zaslouží obrovskou pochvalu všichni! Doufáme, že kluci, podobně jako trenéři, odcházeli z této akce nadšení a plní super zážitků. BRZY ZOPAKUJEME :-) 

Koncem článku bych Vás chtěl informovat o novince v našem týmu. Rozhodli jsme se na konci každého týdne vyhlásit dva hráče, a dočasně je obdarovat dresem, ve kterém budou následující týden trénovat.

přidáno 19.11.2017

Trojzápas s ACS

V neděli 15.10. se plzeňská Viktorka utkala hned třikrát s AC Spartou Prahou. Dopoledne náš juniorský tým, poté My a večer A tým.

Za skoro letních podmínek jsme se "Sparťánkama" během dvou hodin sehráli celkem šest přínosných utkání po 15 minutách. Herní vytížení tedy bylo pro kluky více než dostačující. Vysoké náročnosti ve velké míře přispěla i nadprůměrná kvalita hostujícího týmu. Na našich klucích byla i za nepříznivých výsledků a převaze soupeře vidět touha vybojovat každý míč a pokusit se ohrozit protější branku. Bohužel se nám podle představ nedařilo plnit základní pravidlo "velkého hřiště" a hráli jsme spoustu času v chumlu. Tím jsme se okrádali o volný prostor, a i v případě podařené kličky následovala kvůli nedostatku místa ztráta míče. Potěšením pro nás byly  některé individuální výkony. 

V tréninku se nadále zaměříme na to, aby kluci správně dokázali vyhodnotit, kdy je dobré jít do kličky a kdy naopak zvolit přihrávku. I proto se v tréninku hodně začínají objevovat cvičení "2 na 1" nebo "3 na 2", ve kterých se této dovednosti naučíme. Abychom se v budoucnu dokázali klukům ze Sparty vyrovnat i rychlostně, tak nám jednou za dva týdny na tréninku vypomůže zkušený atletický trenér Pavel Kleisner.

Na závěr přidáváme pár fotek, mezi nimiž se nachází i velmi pěkná a výstižná choreografie ze tvorby našeho týmového kotle.  

"Prostě v dalších zápasech na soupeře vlítneme jako červenomodré vosy"

přidáno 18.10.2017  

Report za poslední dva odehrané turnaje

Bezdružice:

"V Bezdružicích jsme v přátelské atmosféře sehráli zápasy s klubem z Rokycan, Bezdružic a Petřínu Plzeň. Kluci mi udělali velkou radost již před začátkem turnaje, kdy po vběhnutí na hřiště nezačali každý střílet na branku, jak mají všichni fotbalisti v oblibě, ale sami od sebe začali hrát všichni společně bago, kterému se již občas v tréninku věnujeme! Pokud je někdo z rodičů k tomu nenavedl, tak za mě bomba! 😊 Je vidět, že už kluci začínají fungovat jako tým, vnímají ostatní kluky jako spoluhráče se kterými si můžou dobrou přihrávkou pomoci. Jeden za všechny, všichni za Viktorku!

Až na začátek prvního utkání s Kohouty jsme po celou dobu turnaje měli herní převahu. Viktoriáni hráli s nasazením a chutí, co se i postupně projevovalo na zvyšujícím se počtu vstřelených branek. Občas se však objevil zbytečný odkop nebo alibistická přihrávka "na slepo", kterých se budeme chtít vyvarovat. Chceme po klucích, aby byli odvážní a sebevědomí a nebáli se udělat chybu. V dalších zápasech se budeme chtít zaměřit na větší odvahu používat více naučených kliček, a ne pouze jednu, aby tak fanoušci dostali ještě hezčí fotbalový zážitek." Trenér Kuba


Písek:

"V sobotu se v krásném sportovním areálu v Písku odehrála druhá část turnaje minirepubliky. Naši červenomodří viktoriáni se postupně utkali s Pískem, Bohemkou, Spartou Brno a Žilinou.

Odehráli jsme 4 těžká utkání, kde soupeři prokazovali velkou chuť do fotbalu, ale i plno rychlosti, kliček, bojovnosti a nasazení. Soupeři nám byli více než rovnými a několikrát jsme se těžko dostávali od naší branky. Ostatní týmy nás předčili v bojovnosti a nasazení. Kluky musím pochválit za snahu o kličky, i když pokaždé nevyšly a za plno pohledných akcí a přihrávek. Výsledkově jsem tradičně turnaj vůbec nesledoval. Na závěr chci připomenout kodex fanouška. Někteří by si měli přečíst!!!!! Ostatním děkuji za fandění, povzbuzování a tleskaní našim viktoriánům." Trenér Ondra

přidáno 02.10.2017   

Zábava na doma trochu jinak

obzvláště pro milovníky letního "hitu" DESPASITO

Otázky

 1. Která jména fotbalistů nahrazují v písničce slovo DESPASITO?
 2. Znáš některé tyto hráče? 
 3. Objevil se v písničce tvůj fotbalový vzor? Pokud ano, který? (pokud ne, napiš jiný)
 4. Co se ti na tvém fotbalovém vzoru líbí?
 5. Jaký je tvůj fotbalový sen, kterého chceš dosáhnout? 
 • Každý kluk přinese na papíru zodpovězené otázky. Odpovědi doplňte (vyzdobte) malůvkami, dekoracemi. Oceníme vlastní tvorbu a kreativitu, které se meze nekladou (protože chceme vychovávat chytré a kreativní fotbalisty). 
 • Doplňující nepovinná otázka (číslo 6) pro pracovité hráče. Kolik Fotbalistů zvládneš v písničce napočítat?
 • Podepsané výtvory budeme vybírat na TJ dne 3.10.

 Kluci, těšíme se na vaše odpovědi a výtvory 

přidáno 24.09.2017  

Souboje s U7 a U9

V uplynulém týdnu jsme sehráli velice prospěšná utkání. Ve čtvrtek proti natěšeným malým fotbalistům z U7 a někteří hráči v sobotu změřili své síly se zkušenějšími kluky ročníku 2009. Konkrétně se jednalo o kluky z Liberce, Dukly Praha, a také jsme sehráli zápas na 4 branky s našimi kamarády z vedlejší levé šatny.

V prvním zmiňovaném zápase jsme měli šanci vidět, jak kluci přibližně před rokem vypadali a jaký ohromný pokrok udělali během pouhého roku. Protože pro naše mladší spoluhráče to byl jeden z prvních zápasů, hráli jsme ve 4 hráčích, a také jsme dávali během utkání klukům různé úkoly, které museli plnit (používání druhé nohy, počet přihrávek atd.). Občas bylo vidět, že s plněním úkolů mají kluci problém. Především hráči bez míče (nabídka). Ačkoliv na hřišti bylo o jednoho hráče méně, nedokázali jsme volný prostor patřičně využít, vycítit a nemohlo tak docházet k efektivní přihrávce, kterou jsme si v tomto zápase s větším důrazem chtěli vyzkoušet.

Na druhou stranu jsme se v sobotu přesvědčili o tom, že nemůžeme zůstat uspokojeni našimi momentálními dovednostmi a schopnostmi, ale musíme opět pilně trénovat, abychom překonali laťku, kterou nám starší kluci ukázali. Nicméně jsme hrozně rádi, že i přes věkový a zkušenostní rozdíly jsme nepropadali v bojovnosti, kontrole míče a dokázali i nastřílet několik branek. Nebáli jsme se starším klukům udělat kličky, které mnohokrát vycházely, a také se párkrát objevila pohledná kombinace. V tréninkovém procesu nyní klademe důraz na zpracování míče do pohybu a do volného prostoru. Máme radost, že už tato dovednost se i v těžkých zápasech objevuje.

Již v následujícím týdnu budeme pokračovat v pilování individuálních herních dovedností a každým tréninkem, zápasem, dotekem s míčem se posuneme blíže k přeskočení vytyčené laťky, kterou věříme, že překonáme s co největší rezervou.

Vážení rodiče, děkujeme za poskytovaný servis (ovoce, občerstvení), a také fandění a povzbuzování během utkání, kterého si moc vážíme. Pokyny typu, co mají kluci v dané situaci na hřišti dělat (např. vystřel, přihraj), prosím nechte na nás. Nechceme kluky při zápase řídit a rozhodovat se za ně, chceme, aby se dokázali SAMI rozhodnout a SAMI našli správné řešení.

přidáno 17.09.2017  

Týmové focení

Focení z pohledu trenéra "Benyho"

Turnajová sobota 

Dne 9.9. vypukl pro naší kategorii první turnajový víkend. S červenomodrými jsme vyrazili na Minirepubliku, kterou jsme pořádali a měli možnost změřit síly s týmy FC Písek, Kohouti Rokycany, SKP České Budějovice a SK Sigma Olomouc. Borci v bílých dresech se v Horažďovicích utkali s Tachovem, Holýšovem a Horažďovicemi.

Hodnocení Dobřany: "V krásném dobřanském areálu jsme sehráli 4 vyrovnané zápasy po 24 minutách, kde o prohře nebo výhře rozhodoval rozdíl jediné branky. Z naší strany nejpovedenější zápasy jsme odehráli proti nám známým Kohoutům a také proti Sigmě Olomouc. Kluci se v obou zápasech prokazovali ukázkovou bojovností a fotbalovými akcemi, kterým nešlo nezatleskat. Na našich viktoriánech bylo vidět velké zapálení do hry a radost po každé vstřelené brance. Také jsme se často a kreativně dostávali do zakončení. Byly k vidění krásné střely. Musíme však klukům připomenout, že cílem není dát co největší ránu, ale vstřelit gól a někdy je chytrá a přesná střela účinnější než pecka se zavřenýma očima. Do budoucna se pokusíme opět více vnímat volný prostor, což platí jak pro hráče s míčem tak i pro ostatní spoluhráče bez míče. Vám rodičům děkujeme za podporu a ukázkové fanouškování a také za pomoc s úklidem po turnaji." Trenéři Michal a Kuba

Hodnocení Horažďovice: "Na krajském turnaji jsme odehráli 3 zápasy po 25 minutách. Zápasy proti týmům z Tachova a Holýšova byli pro náš "bílý balet" povedený. Kluci se vyrovnali soupeřům o rok starším v bojovnosti, rychlosti a naše nasazení bylo ukázkové, k tomu malí viktoriáni přidali i plno krásných kliček, úspešných střel a branek. Radost museli mít i přihlížející rodiče, kteří našim malým fotbalistům fandili celý turnaj a potleskem je odměnili za snahu, branku, kličku. Náš poslední zápas proti domácímu týmu z Horaždovic se nám moc nepovedl. Co nás zdobilo předchozí zápasy, bylo rázem pryč. Soupeř byl ve všech směrech lepší a navrch přidal přihrávky. Myslím si, že našem viktoriánům už nezbylo moc sil. Ale i takové zápasy potřebujeme, kde budeme tahat za kratší konec. Chci poděkovat všem malým viktoriánům za výkony a rodičům za pěknou atmosféru při zápasech." Trenér Ondra

Jsme rádi, že kromě skvělých individuálních výkonů se začínají na hřišti objevovat i ty týmové. Věříme, že kluky směřujeme správnou cestou. Dlouhou, se spousty překážek, ale správnou.

přidáno 10.09.2017 

Zavádění 17.8.

Soustředění Chvojkovský mlýn 

(23.8. - 26.8.)

Minulý týden jsme společně s kategorií U9 absolvovali naše první "skoro bezrodičovské" soustředění, a proto je na místě krátké shrnutí. 

První den jsme (po drobných organizačních nejasností) odstartovali nastěhováním do chatek, kde jsme strávili noc. Ještě před tím kluci s nadšením zvládli úvodní trénink a seznámili se s areálem a stanovenými pravidly.

Ve čtvrtek ráno byla obsahem tréninku rychlost, jak bez míče, tak s míčem. Po obědě proběhlo přestěhování na pokoje hotelu. Poté jsme se věnovali převážně hře 4v4 s golmany, a také se našel čas na bazén.

Protože už začínáme nakoukávat do základu přihrávek, patřily pátečnímu dopoledni bagové hry. Po obědě jsme slavnostně (nechyběla pochodeň) zahájili 2. Olympijské hry ve Chvojkovském mlýnu. Kluci byli společně s týmem U9 rozlosováni do 4 týmů (Japonsko, Jamajka, Kamerun, Německo). Celé odpoledne naši olympionici předváděli neskutečné výkony a samozřejmě nechyběly i nějaké ty světové rekordy. Soutěžilo se v hodu tenisákem, gladiátorských soubojích, kopech do dálky, skocích z místa, petangu, ve sprintu na krátkou i střední vzdálenost a štafetách na suchu i ve vodě. Večer jsme upekli buřty a uložili kluky k poslední noci.

Předtím, než jste si pro svoje ratolesti přijeli, stihli jsme opět jeden poctivý trénink, a také zafandili starší kategorii U11 v souboji Viktorií (Viktoria Plzeň, Viktoria Žižkov).

Jsme velmi pyšní na kluky, že bez větších problému soustředění zvládli a doufáme, že si s sebou domů přivezli spoustu zážitků. Také velké poděkování patří našim tetám Alče, Lucce, Pétě a tetám z U9, které nám trénérům ulehčily spoustu práce a pomohly dobrému chodu soustředění. Děkujeme :-)   

přidáno 29.08.2017 

Hlavní body ze schůze s rodiči 15.08.2017

 • Trenérský tým - Jakub Krčál, Ondra Kotrnoch, Michal Berenreiter. 

 • Pravidla týmu U8 stejná jako v minulém roce, důraz kladen na včasné omluvy hráčů z tréninků nebo zápasů.

 • Tréninky - úterý, středa a pátek. Od zaří každý 2. týden budou v pátek tzv. skupinové tréninky. Tzn. jedna polovina kluků trénik od 17:00-18:00, druhá skupina kluků 18:00-19:00. Rozpisy se objeví na stránkách.

 • Turnaje - první turnaje budou dne  9.9., minirepublika proběhne s největší pravděpodobností v Plzni na Spojích, krajský turnaj bude v Horažďovicích. Nominaci umístíme na stránky.

 • Věci pro kluky (oblečení) bude předávat proti podpisu v pátek během tréninku náš nový týmový pokladník pan Hauer. Částka 3600,-

 • Zavádění 17.8., sraz 19:15 před recepcí.

 • Týmové focení 29.8. v 16:30. Sraz před recepcí Doosan arény v 16:15. S sebou věci na trénink. Po focení přejdeme společně do Luční ulice na TJ.

 • V pátek také každý kluk "nafasuje" sadu dvou dresů (červený, bílý). Obě sady budou kluci vozit na všechny zápasy a turnaje. Čísla budou přiděleny dle abecedního pořadí. 

 • Soustředění - informace vyvěsíme na stránky, částka za soustředění 2000,- vybírat bude opět hotově proti podpisu pan pokladník (do příštího úterý). 

 • Na schůzce nezmíněné - počínaje dalším tréninkem všichni kluci se budou povinně sprchovat. (3 nejlepší kamarádi fotbalistů: MÍČ, ŠVIHADLO, SPRCHA).

Těšíme se na další skvělou spoluprácí a v případě dotazů, připomínek nebo pochval se nebojte ozvat :-)

přidáno 15.08.2017

Nejčastější chyby rodičů sportovců


Dnešním příspěvkem si trochu ušetřím práci, protože Vás odkážu na zajímavý a jednoduše podaný článek. Článek nese název Osm chyb, kterých se dopouštějí rodiče mladých sportovců.

Ve světě sportu (především sport u dětí) jde o velmi diskutované téma a věřím, že pro Vás v článku nebudou úplně nové věci. Ale myslím si, že je dobré sbírat informace z více zdrojů než jen od trenérů Vašich dětí. :-)

článek zde: https://psychologievykonu.cz/blog03112016om.html#prettyPhoto

přidáno 16.11.2016