Body ze schůzky s rodiči 18.1.2017

 • Program víkend - 21.1. skupina nominovaná do Rokycan sraz 8:35.
 • Program víkend - 21.1. ostatní sraz hala Lokomotiva v 11:30. Zde odehrajeme zápas od 12:00 do 13:00. Možnost dřívějšího příchodu/zůstání a fandění našim starším žákům na velmi kvalitně obsazeném turnaji.

 • Trenér Ondra má u sebe prohlášení o zdravotní způsobilosti dětí. Až obdržíte výsledky z lékařské prohlídky, poprosíme podpis na výše zmíněný dokument.

 • Nebylo řečeno: Do 31.1. poprosíme za každého kluka odevzdat příspěvek za členství FAČR v hodnotě 100,-.

 • bližší informace o turnaji v Německu Vám rád osobně poskytne trenér Ondra.

Momenty z tréninků VOL 2

Momenty z tréninků VOL 1

Přikládáme krátké "umělecké" video z TJ

Body ze schůzky s rodiči 21.11.2016

 • Míče č. 1 budou co nejdříve.
 • Kalendáře budou před Vánoci.
 • Poslední trénink v roce 2016 se uskuteční ve středu 14.12.2016.
 • První trénink v roce 2017 bude v pondělí 9.1.2017.
 • Od 5 let by měly všechny děti, věnující se organizovanému sportu, podstoupit sportovní prohlídku u sportovního lékaře (nejedná se o běžnou prohlídku u vašeho dětského doktora). V zájmu zdraví vašich dětí prosíme o podstoupení této prohlídky.
 • V našem Viktoriánském FANSHOPU maté nárok na slevu. Při nákupu se stačí odvolat na to, že Váš syn hraje za FCVP přípravku a jméno trenéra Pavel Vacek nebo na slevovou kartičku č. 47.
 • Od nového roku z důvodu nepřítomnosti trenéra J. Krčála převezmou kategorii U7 trenéři O. Kotrnoch, M. Berenreiter a V. Študlar.
 • Níže přidávám propozice k potenciálnímu turnaji v Německu. Ti co nebyli v pondělí přítomni, dostanou propozice v papírové podobě. Prosíme o Vaše vyjádření prostřednictvím emailu nebo osobně.

přidáno 23.11.2016

Nejčastější chyby rodičů sportovců


Dnešním příspěvkem si trochu ušetřím práci, protože Vás odkážu na zajímavý a jednoduše podaný článek. Článek nese název Osm chyb, kterých se dopouštějí rodiče mladých sportovců.

Ve světě sportu (především sport u dětí) jde o velmi diskutované téma a věřím, že pro Vás v článku nebudou úplně nové věci. Ale myslím si, že je dobré sbírat informace z více zdrojů než jen od trenérů Vašich dětí. :-)

článek zde: http://psychologievykonu.cz/blog03112016om.html#prettyPhoto

přidáno 16.11.2016

Z Luční na Skvrňany

Dnešním tréninkem jsme odstartovali "zimní halové období". Neznamená to však, že bychom zcela zanevřeli nad kopačkami a větším hřištěm. Čeká nás několik turnajů na umělé trávě a na větším prostoru. Nicméně většinu času budeme trávit ve dvou halách na 33. ZŠ. Vždy první půlhodinka tréninku proběhne v menším zrcadlovém sále, kde se budeme převážně věnovat věcem, pro které není venku dostatek času ani materiálních pomůcek. Cvičení v této části tréninku budou zaměřená na všeobecný pohybový rozvoj. Nebudou chybět různá gymnastická, úpolová a například rovnovážná cvičení. 

Poté bude následovat hodina tréninku ve velké hale. Zde se budou objevovat již známá, ale i nová fotbalová cvičení. Budeme se snažit co nejefektivněji využít toho, že těsnější prostor v hale bude nutit kluky k tomu, aby měli co nejvíce doteků a co nejblíže míč u nohy. Ve cvičeních budeme obměňovat velikosti míče. Budeme často zařazovat do tréninku tenisáky a míče č. 1 pro zpestření a hlavně získání jistoty na míči a vypilování techniky. Čas od času se na našich stránkách objeví krátké video z tréninku, abyste si mohli udělat obrázek o tom, jak tréninkové jednotky probíhají. 

Závěrem článku Vás chci informovat o tom, že jsou v šatnách nové sprchy a byla by škoda, kdyby je kluci nevyužívali. Jinými slovy, od středy se všichni kluci začínají sprchovat! :-) S sebou pantofle a ručník.

                                                

 přidáno 7.11.2016 

Focení a první trénink pro veřejnost

Dne 3.10. jsme s klukama strávili o něco více času. Důvodem bylo týmové a jednotlivé focení na hlavním stadionu. Bylo vidět, že už návštěva samotného stadionu byla pro kluky zážitkem, protože se v tomto prostředí často vyskytují možná i jejich fotbalové vzory. Ihned po vystoupení z tunelu, který vede přímo na hrací plochu, se nám kluci rozutekli po hřišti, jako kdyby se začínali připravovat na zápas ligy mistrů. Nicméně jsme i z důvodu velkého množství kamer a přítomnosti jednoho poctivého správce museli kluky rychle z hrací plochy odvolat zpět k nám mezi střídačky a připravit se rychle na focení. Fotografie budou co nejdříve k dispozici v naší fotogalerii.  Na programu jsme měli i první trénink pro veřejnost, kvůli kterému jsme se nemohli déle v útrobách stadionu zdržovat. Ale věříme, že v blízké budoucnosti se opět na hlavní stadion společně vydáme. 

Jsme rádi, že si k nám na trénink našlo cestu celkem 6 kluků, kteří naši hráči kamarádsky přijali mezi sebe. Ačkoliv byla organizace ve větším počtu hráčů trochu náročnější, myslíme si, že trénink probíhal bez větších problémů. Věříme, že se klukům mezi námi libílo a budeme rádi, když nás opět, třeba i ve větším počtu navštíví na dalších otevřených trénikových jednotkách. Protože vidět stále více a více kluků, kteří mají fotbal rádi a chtějí se mu věnovat, je jeden z důvodů, proč se trenérství věnujeme a proč nám dělá radost.

Na závěr příspěvku musím pochválit rodiče. Jsme velice rádi, že bez problému funguje výpomoc s brankami, praní dresů, focení na turnajích a samozřejmě ovoce po tréninku. Děkujeme a vydržte i nadále.

přidáno 3.10.2016

První dva týdny v kategorii U7

Můžeme říci, že začátek sezóny je úspěšně za námi. V celkem náročném programu čtrnácti dnů jsme společně stihli 4 tréninkové jednotky, 3 zápasy a jeden turnaj.

Hlavním cílem našich první akcí bylo seznámení s hráči, jejich schopnostmi, dovednostmi a také našim malým Viktoriánům připravit první zápasové zkušenosti. Z tréninků a zápasů je patrné, že kluci mají fotbal rádi a i samotný míč nedávají lehko od nohy. Tuto vlastnost se budeme snažit v dalších týdnech a měsících stále prohlubovat. Možná nám k tomu pomůže i následující říkanka či heslo, které umí nazpaměť každý hráč Viktorky.

Míč, míč, míč... Nedáme ho pryč!

Tréninky máme rozděleny celkem do 4 částí. Na úvod tréninku si vždy s kluky zahrajme 1-2 pohybové hry, které by měly kluky, jak fyzicky, tak i psychicky připravit na další část TJ. Poté následuje buď pilování dovedností s míčem, nebo rozvoji koordinačně rychlostních schopností (nebo obojí). V hlavní části si kluky rozdělujeme do více skupin, aby počet doteků s míčem a herní vytížení bylo co možná největší. Následují různá cvičení, která jsou zaměřená převážně na manipulaci s míčem ve stálých či proměnlivých podmínkách, malým herním formám a také zakončení. Vše se snažíme pro větší motivaci hráčů podávat soutěžní formou. Závěr tréninku věnujeme podle předešlé náplně TJ buď hře 2v2/3v3 nebo nějaké zábavné soutěži. Když zbyde čas, nesmíme zapomenout na protažení, neboli "strečing". Ne kvůli tomu, že by se děti již v tak brzkém věku musely důkladně a pravidelně protahovat, nýbrž kvůli návyku do dalších let.

A jak to vypadá, když máme na sobě bílé či červené dresy? Je vidět, že se pomalu začínáme na hřišti rozkoukávat. Kluci začínají vnímat herní prostory a snaží se dodržovat dané rozestavení, které máme určené čísly. Protože v týmu máme samé útočníky, kteří chtějí střílet góly, jsou hráčům přidělena čísla od 1 do 5. I náš nejzataženější útočník "1" se snaží hrát konstruktivně, neodkopávat míče, nevyhazovat rukama a může klidně dát i nějaký ten gól. Do kluků se také budeme snažit dostat pravidlo "velkého hřiště". To znamená, že když máme v držení míč, snažíme se hru "roztáhnout" a udělat tak prostor hráči s míčem. A naopak, když má míč soupeř, snažíme se dostat k sobě a co nejrychleji získat míč zpět. Nicméně všechny tyto požadavky na hráče chtějí svůj čas a nebudou se v naší hře objevovat hned. Proto buďme trpěliví, nechme děti samostatně se rozhodovat, nevyčítejme jim chyby, naopak je chvalme za odvahu udělat kličku a povzbuzujme je. Ať si s klidným svědomím po každém zápase či turnaji můžeme všichni zařvat tu naši Viktoriánskou...

červená a modrá, červená a modrá, to je ta Viktorka plzeňská, na celým světě, nežije krásnější ženská... červená a modrá, červená a modrá, červená a modrá... !!!

A na závěr nejdůležitější body rodičovské schůzky z pondělního tréninku:

 • Povinná sprcha s novou šatnou
 • Míč s sebou na zápasy a turnaje
 • Do příštího týdne pořídit švihadlo (nosit na každý trénink)
 • Střídání rodičů o praní dresů
 • Pomoc s focením na turnajích (poslat vybrané fotografie na mail)
 • Po tréninku pomoc s úklidem branek
 • Změna v nominacích (červená a modrá skupina - dodáme co nejdříve)
 • Turnaje maximálně dva do měsíce
 • Pochvala za včasné omluvy a docházení na tréninky :-)
 • Domluva mezi rodiči - ovoce pro děti po tréninku

přidáno 12.9.2016

Hlavní body informační schůzky s rodiči

Dne 29.8.2016 jsme odstartovali novou sezónu. Kluci ukázali, že mají do fotbalu velkou chuť, čehož si velice ceníme a veříme, že se bude jen a jen stupňovat. Kromě samotného tréninku proběhla i informační schůzka s Vámi rodiči. Kvůli velkému množství informací (některé možná byly opomenuty trenérem :-)) a také nepřítomnosti některých rodičů přidáváme níže v bodech nejdůležitější informace.

 • na tréninky chodit včas (cca 15 minut před začátkem)
 • vyžadujeme také včasnou omluvu nepřítomnosti hráče ze všech našich akcí (tréninky, zápasy, turnaje) formou sms, telefonickým hovorem či mailem
 • veškeré informace budou na těchto webových stránkách
 • budete-li mít jaký koliv dotaz, tak nás neváhejte kontaktovat osobně, telefonicky či mailem (záložka kontakt)
 • kluci na trénink nepotřebují míč, ale pití ano
 • na zápasy a turnaje potřebují hráči svůj míč
 • seznámení s naší filozofií (záložka týmová pravidla)
 • při zápasech žádáme o velkou trpělivost, protože budeme hrát proti starším, zkušenějším a větším klukům...nic méně se budeme držet naší hry, která zcela jistě přinese časem vysloužené ovoce
 • při zápasech nebudeme sledovat skóre, ale dodržování způsobu naší hry
 • převlékání v kabině zvládnou kluci, popřípadě jim trenéři pomůžou (tkaničky atd.)
 • v nejbližší době budeme mít v Luční ulici svojí šatnu, kde si budeme moci nechávat věci
 • postupem času bude pro kluky povinné sprchování (přibalit ručník, mýdlo a pantofle)
 • srazy na zápasy, turnaje vždy až na místě konání
 • v září je v plánu hodně zápasů a také dva turnaje z důvodu velkého počtu kluků v týmu (každý hráč je nominován na dva zápasy a minimálně jeden turnaj), během měsíce září proběhne postupná redukce týmu formou doporučení, jak již bylo avizováno v kategorii U6
 • zde uvádíme link na Coerver academy http://www.coerver.cz/akademie.php?page=43

Děkujeme všem za vyslechnutí, přečtení a za účast. Těšíme se na další shledání již ve středu v Luční či na zápase na Rapidu. ČERVENÁ A MODRÁ !!!

přidáno  29.08.2016


Těšíte se? My Ano!

Za pár dní nám společně začne nová sezóna v kategorii U7. V této kategorii se nadále zaměříme převážně na zdokonalování a naučení nových fotbalových dovedností s míčem protřednictvím různých her, soutěží, ale i domácích cvičení. Čeká nás spoustu nových kliček, fintiček a parádiček. Samozřejmě nezapomeneme pilovat obratnost a rychlost, které k fotbalu určitě patří. Nově sehrajeme více zápasů, které často nebudou jednoduché. My se však menším nezdarem nenecháme odradit a půjdeme si jasně po naší vytyčené cestě. Věříme, že následující sezóna nám přinese spousty zábavy, mnohá zlepšení a nové zkušenosti. Těšíme se v pondělí v Luční!

přidáno 24.8.2016