Souboje s U7 a U9

V uplynulém týdnu jsme sehráli velice prospěšná utkání. Ve čtvrtek proti natěšeným malým fotbalistům z U7 a někteří hráči v sobotu změřili své síly se zkušenějšími kluky ročníku 2009. Konkrétně se jednalo o kluky z Liberce, Dukly Praha, a také jsme sehráli zápas na 4 branky s našimi kamarády z vedlejší levé šatny.

V prvním zmiňovaném zápase jsme měli šanci vidět, jak kluci přibližně před rokem vypadali a jaký ohromný pokrok udělali během pouhého roku. Protože pro naše mladší spoluhráče to byl jeden z prvních zápasů, hráli jsme ve 4 hráčích, a také jsme dávali během utkání klukům různé úkoly, které museli plnit (používání druhé nohy, počet přihrávek atd.). Občas bylo vidět, že s plněním úkolů mají kluci problém. Především hráči bez míče (nabídka). Ačkoliv na hřišti bylo o jednoho hráče méně, nedokázali jsme volný prostor patřičně využít, vycítit a nemohlo tak docházet k efektivní přihrávce, kterou jsme si v tomto zápase s větším důrazem chtěli vyzkoušet.

Na druhou stranu jsme se v sobotu přesvědčili o tom, že nemůžeme zůstat uspokojeni našimi momentálními dovednostmi a schopnostmi, ale musíme opět pilně trénovat, abychom překonali laťku, kterou nám starší kluci ukázali. Nicméně jsme hrozně rádi, že i přes věkový a zkušenostní rozdíly jsme nepropadali v bojovnosti, kontrole míče a dokázali i nastřílet několik branek. Nebáli jsme se starším klukům udělat kličky, které mnohokrát vycházely, a také se párkrát objevila pohledná kombinace. V tréninkovém procesu nyní klademe důraz na zpracování míče do pohybu a do volného prostoru. Máme radost, že už tato dovednost se i v těžkých zápasech objevuje.

Již v následujícím týdnu budeme pokračovat v pilování individuálních herních dovedností a každým tréninkem, zápasem, dotekem s míčem se posuneme blíže k přeskočení vytyčené laťky, kterou věříme, že překonáme s co největší rezervou.

Vážení rodiče, děkujeme za poskytovaný servis (ovoce, občerstvení), a také fandění a povzbuzování během utkání, kterého si moc vážíme. Pokyny typu, co mají kluci v dané situaci na hřišti dělat (např. vystřel, přihraj), prosím nechte na nás. Nechceme kluky při zápase řídit a rozhodovat se za ně, chceme, aby se dokázali SAMI rozhodnout a SAMI našli správné řešení.

přidáno 17.09.2017  

Týmové focení

Focení z pohledu trenéra "Benyho"

Turnajová sobota 

Dne 9.9. vypukl pro naší kategorii první turnajový víkend. S červenomodrými jsme vyrazili na Minirepubliku, kterou jsme pořádali a měli možnost změřit síly s týmy FC Písek, Kohouti Rokycany, SKP České Budějovice a SK Sigma Olomouc. Borci v bílých dresech se v Horažďovicích utkali s Tachovem, Holýšovem a Horažďovicemi.

Hodnocení Dobřany: "V krásném dobřanském areálu jsme sehráli 4 vyrovnané zápasy po 24 minutách, kde o prohře nebo výhře rozhodoval rozdíl jediné branky. Z naší strany nejpovedenější zápasy jsme odehráli proti nám známým Kohoutům a také proti Sigmě Olomouc. Kluci se v obou zápasech prokazovali ukázkovou bojovností a fotbalovými akcemi, kterým nešlo nezatleskat. Na našich viktoriánech bylo vidět velké zapálení do hry a radost po každé vstřelené brance. Také jsme se často a kreativně dostávali do zakončení. Byly k vidění krásné střely. Musíme však klukům připomenout, že cílem není dát co největší ránu, ale vstřelit gól a někdy je chytrá a přesná střela účinnější než pecka se zavřenýma očima. Do budoucna se pokusíme opět více vnímat volný prostor, což platí jak pro hráče s míčem tak i pro ostatní spoluhráče bez míče. Vám rodičům děkujeme za podporu a ukázkové fanouškování a také za pomoc s úklidem po turnaji." Trenéři Michal a Kuba

Hodnocení Horažďovice: "Na krajském turnaji jsme odehráli 3 zápasy po 25 minutách. Zápasy proti týmům z Tachova a Holýšova byli pro náš "bílý balet" povedený. Kluci se vyrovnali soupeřům o rok starším v bojovnosti, rychlosti a naše nasazení bylo ukázkové, k tomu malí viktoriáni přidali i plno krásných kliček, úspešných střel a branek. Radost museli mít i přihlížející rodiče, kteří našim malým fotbalistům fandili celý turnaj a potleskem je odměnili za snahu, branku, kličku. Náš poslední zápas proti domácímu týmu z Horaždovic se nám moc nepovedl. Co nás zdobilo předchozí zápasy, bylo rázem pryč. Soupeř byl ve všech směrech lepší a navrch přidal přihrávky. Myslím si, že našem viktoriánům už nezbylo moc sil. Ale i takové zápasy potřebujeme, kde budeme tahat za kratší konec. Chci poděkovat všem malým viktoriánům za výkony a rodičům za pěknou atmosféru při zápasech." Trenér Ondra

Jsme rádi, že kromě skvělých individuálních výkonů se začínají na hřišti objevovat i ty týmové. Věříme, že kluky směřujeme správnou cestou. Dlouhou, se spousty překážek, ale správnou.

přidáno 10.09.2017 

Zavádění 17.8.

Soustředění Chvojkovský mlýn 

(23.8. - 26.8.)

Minulý týden jsme společně s kategorií U9 absolvovali naše první "skoro bezrodičovské" soustředění, a proto je na místě krátké shrnutí. 

První den jsme (po drobných organizačních nejasností) odstartovali nastěhováním do chatek, kde jsme strávili noc. Ještě před tím kluci s nadšením zvládli úvodní trénink a seznámili se s areálem a stanovenými pravidly.

Ve čtvrtek ráno byla obsahem tréninku rychlost, jak bez míče, tak s míčem. Po obědě proběhlo přestěhování na pokoje hotelu. Poté jsme se věnovali převážně hře 4v4 s golmany, a také se našel čas na bazén.

Protože už začínáme nakoukávat do základu přihrávek, patřily pátečnímu dopoledni bagové hry. Po obědě jsme slavnostně (nechyběla pochodeň) zahájili 2. Olympijské hry ve Chvojkovském mlýnu. Kluci byli společně s týmem U9 rozlosováni do 4 týmů (Japonsko, Jamajka, Kamerun, Německo). Celé odpoledne naši olympionici předváděli neskutečné výkony a samozřejmě nechyběly i nějaké ty světové rekordy. Soutěžilo se v hodu tenisákem, gladiátorských soubojích, kopech do dálky, skocích z místa, petangu, ve sprintu na krátkou i střední vzdálenost a štafetách na suchu i ve vodě. Večer jsme upekli buřty a uložili kluky k poslední noci.

Předtím, než jste si pro svoje ratolesti přijeli, stihli jsme opět jeden poctivý trénink, a také zafandili starší kategorii U11 v souboji Viktorií (Viktoria Plzeň, Viktoria Žižkov).

Jsme velmi pyšní na kluky, že bez větších problému soustředění zvládli a doufáme, že si s sebou domů přivezli spoustu zážitků. Také velké poděkování patří našim tetám Alče, Lucce, Pétě a tetám z U9, které nám trénérům ulehčily spoustu práce a pomohly dobrému chodu soustředění. Děkujeme :-)   

přidáno 29.08.2017 

Hlavní body ze schůze s rodiči 15.08.2017

  • Trenérský tým - Jakub Krčál, Ondra Kotrnoch, Michal Berenreiter. 

  • Pravidla týmu U8 stejná jako v minulém roce, důraz kladen na včasné omluvy hráčů z tréninků nebo zápasů.

  • Tréninky - úterý, středa a pátek. Od zaří každý 2. týden budou v pátek tzv. skupinové tréninky. Tzn. jedna polovina kluků trénik od 17:00-18:00, druhá skupina kluků 18:00-19:00. Rozpisy se objeví na stránkách.

  • Turnaje - první turnaje budou dne  9.9., minirepublika proběhne s největší pravděpodobností v Plzni na Spojích, krajský turnaj bude v Horažďovicích. Nominaci umístíme na stránky.

  • Věci pro kluky (oblečení) bude předávat proti podpisu v pátek během tréninku náš nový týmový pokladník pan Hauer. Částka 3600,-

  • Zavádění 17.8., sraz 19:15 před recepcí.

  • Týmové focení 29.8. v 16:30. Sraz před recepcí Doosan arény v 16:15. S sebou věci na trénink. Po focení přejdeme společně do Luční ulice na TJ.

  • V pátek také každý kluk "nafasuje" sadu dvou dresů (červený, bílý). Obě sady budou kluci vozit na všechny zápasy a turnaje. Čísla budou přiděleny dle abecedního pořadí. 

  • Soustředění - informace vyvěsíme na stránky, částka za soustředění 2000,- vybírat bude opět hotově proti podpisu pan pokladník (do příštího úterý). 

  • Na schůzce nezmíněné - počínaje dalším tréninkem všichni kluci se budou povinně sprchovat. (3 nejlepší kamarádi fotbalistů: MÍČ, ŠVIHADLO, SPRCHA).

Těšíme se na další skvělou spoluprácí a v případě dotazů, připomínek nebo pochval se nebojte ozvat :-)

přidáno 15.08.2017

Nejčastější chyby rodičů sportovců


Dnešním příspěvkem si trochu ušetřím práci, protože Vás odkážu na zajímavý a jednoduše podaný článek. Článek nese název Osm chyb, kterých se dopouštějí rodiče mladých sportovců.

Ve světě sportu (především sport u dětí) jde o velmi diskutované téma a věřím, že pro Vás v článku nebudou úplně nové věci. Ale myslím si, že je dobré sbírat informace z více zdrojů než jen od trenérů Vašich dětí. :-)

článek zde: http://psychologievykonu.cz/blog03112016om.html#prettyPhoto

přidáno 16.11.2016